Danilo Petrović ispao iz kvalifikacija Hamburga

ATP 10. jul. 202112:55 > 12:59
Danilo Petrović
xToccoxAlessandro LaPressex

Danilo Petrović je ispao u prvom kolu kvalifikacija za ATP turnir u Hamburgu. On je izgubio od Nemca Danijela Masura 2:1. Po setovima je bilo 2:6, 6:4 i 6:3.

Meč je zapravo odlilčno počeo po srpskog igrača jer je brzo napravio čak dva brejka i vodio je 4:0. Do kraja seta nije bilo promene što se tiče razlike u brejkovima i Petrović je dobio set 6:2. U drugom je opet Danilo odlično krenuo i oduzeo je servis protivniku, ali su tada počeli problemi.

Masur koji je 222. igrač na svetu je uzvratio brejk i izjednačio na 4:4, a zatim je napravio još jedan kada je Petrović servirao za ostanak u setu.

Tokom trećeg seta Petrović je morao da traži medicinski tajm aut pa ga je povreda zapravo i najviše omela da dobije ovaj duel. Imao je Masur u trećem setu od početka prednost brejka, a posle tajm auta je Petrović imao samo još jednu brejk priliku koju nije iskoristio pri rezultatu 3:1 za Nemca.