De Minor ubedljiv, Dimitrov ispao posle velike borbe

ATP 18. okt 202221:42 0 komentara
Aleks de Minor
Photo by Daniel Pockett/Getty Images

Australijski teniser Aleks de Minor se plasirao u osminu finala ATP 250 turnira u Stokholmu pošto je savladao Francuza Benžamen Bonzija rezultatom 6:3, 6:1.

De Minor je već u prvom gemu imao brejk loptu, a prvi set je dobio jer je u sedmom gemu oduzeo servis 63. reketu sveta. Drugi brejk na meču se dogodio kada je Bonzi servirao za ostanak u prvom setu, ali je 23. teniser na ATP listi posle velike borbe osvojio taj gem, a samim tim i set.

TENIS:

Bonzi je imao velikih problema tokom svojih servis gemova i u drugom setu. Pri rezultatu 2:1 je dozvolio Australijancu da napravi i treći brejk. De Minor nije posustajao i u šestom gemu drugog seta ponovo oduzeo servis francuskom igraču i sigurno priveo meč kraju u sledećem gemu.

Belije je savladao Ševčenka rezultatom 6:4, 6:2, dok je Lehečka napravio iznenađenje i posle velike borbe pobedio Dimitrova sa 6:4, 1:6, 7:6(5).

Rusuvuori je bio bolji od Souse rezultatom 6:3, 6:2, dok je Mikael Imer porazio Aliza posle tri seta – 7:5, 4:6, 3:6.