Đere lako s Milmanom, sledeći je Muzeti

ATP 8. apr. 202119:08
Laslo Đere
GiampieroxSposito/Penta

Laslo Đere plasirao se u četvrtfinale turnira iz serije 250 u Kaljariju, pošto je savladao šestog nosioca Džona Milmana iz Australije 6:3, 6:3.

Meč je počeo sa dva uzastopna brejka, a presudan u prvom setu bio je sedmi gem. Laslo je došao do 0-40, realizovao je treću brejk loptu, pa uzeo još dva gema za vođstvo u setovima.

Povezane vesti

Đere se odlično kretao i izluđivao je Milmana, koji nije mogao da probije i po pravilu bi grešio i nervirao se. Laslo je, osim dobre odbrane, osećao i kad je dobra prilika za kontranapad.

U ranoj fazi drugog seta spasao je brejk loptu, a zatim je u šestom gemu napravio brejk i poveo sa 4:2. Izvukao se u narednom gemu Đere od 0-30, da bi u poslednjem gemu bez izgubljenog poena došao do trijumfa za 84 minuta igre.

Đere će se za polufinale boriti sa talentovanim Italijanom Lorencom Muzetijem, koji je dobio prvog nosioca Dana Evansa sa 6:1, 1:6, 7:6 (10-8). Muzeti, trenutn 90. na svetu, spasao je dve brejk lopte na 4:4 u trećem setu, zatim je na 6:5 propustio meč loptu, da bi u taj brejku spasao tri vezane meč lopte i u drami ostvario trijumf.

Prošle godine, kad je Đere u Kaljariju osvojio titulu, dobio je Muzetija u polufinalu, tj. Italijan je predao pri vođstvu srpskog tenisera 4:1 u trećem setu.

Janik Hanfman savladao je Marka Čekinata sa 7:5, 6:1, a u četvtrtfinalu ga čeka još jedan Italijan – Lorenco Sonego. On je pobedio Žila Simona iz Francuske sa 6:4, 6:1.

U preostala dva četvrtfinala sastaju se Basilašvili – Štruf i Bedene – Fric.