Đere prokockao meč loptu i ostao bez polufinala Oklanda

ATP 12. jan 202313:29 0 komentara
Laslo Đere
Phil Walter/Getty Images

Laslo Đere nije uspeo da se plasirao u polufinale turnira serije 250 u Oklandu pošto je u trećem kolu posle preokreta poražen od Francuza Konstana Lestijena 2:6, 7:6 (2), 7:5 za dva časa i 45 minuta igre.

Povezane vesti

Prvi set je trjao 46 minuta, Đere je sjajno riternirao i u prvom i sedmom gemu je oduzeo servis protivniku, dok u trećem nije iskoristio četiri brejk šanse. Francuz u tom delu meča, u četvrtom gemu, nije iskoristio jedinu brejk priliku.

Izjednačena borba viđena je u drugom setu – Đere u četvrtom gemu nije realizovao brejk šansu, Lestjen u sledećem čak pet, a srpski reprezentativac je u sedmom gemu treći put oduzeo servis protivniku za 4:3. Igrač iz Sente je ubrzo imao meč loptu, ali nakon što je nije iskoristio Francuz je uspeo da vrati brejk i izjednači na 5:5.

Igra srpskog tenisera se u tajbrejku raspala i Lestjen je došao do 1-1 u setovima.

U šestom gemu odlučujućeg seta Lestjen je spasao brejk loptu, a potom i oduzeo servir srpskom predstavniku za 5:4. Đere je odmah uzvratio i izjednačio, međutim, u 11. gemu ponovo je popustio i Francuzu dozvolio da novim brejkom dođe na korak do pobede. Borio se 70. igrač sveta da ostane u meču, imao je brejk šansu da obezbedi tajbrejk, ali više od toga nije moga.

Đere je, podsetimo, dan ranije pobedio trećeg igrača sveta Kaspera Ruda.

Lestjen će se u polufinalu igrati protiv 37-godišnjeg sunarodnika Rišara Gaskea, trenutno 67. na ATP listi, koji je bio bolji od Davida Gofana 1:6, 6:1, 6:1.

U drugom polufinalu će se sastati Dženson Bruksbi i drugi nosilac Kameron Nori.

Mečeve iz Oklenda gledajte na Sport Klubu.