Đereu prija Švedska: Obezbedio četvrtfinale

ATP 14. jul 202212:471 komentar
Laslo Đere
REUTERS/Morgan Sette

Srpski teniser Laslo Đere plasirao se u četvrtfinale ATP turnira koji se održava u švedskom gradiću Bostadu – rezultatom 2-0 bio je bolji od Švajcarca Mark-Andree Hislera.

Ovaj turnir možete pratiti u direktnim prenosima na kanalima Sport kluba.

Po setovima je bilo 7:5, 6:2 za tenisera rođenog u Senti, a naredni rival biće mu bolji iz duela koji igraju Federiko Korija i Andrej Rubljov.

ATP:

Nastavlja Đere, 53. igrač planete, da pruža dobre partije na Otvorenom prvenstvu Švedske, pošto je u prvom kolu turnira eliminisao Italijana Lorenca Muzetija, takođe bez izgubljenog seta.

Đere je u prvom setu do ključnog brejka stigao u 12. gemu iskoristivši prvu set-loptu, a prethodno je svaki igrač po jednom gubio gemove na svoj servis (Hisler u drugom, a Laslo u sedmom gemu). Zanimljivo je da je u drugom setu Đere prvi izgubio servis, poveo je Švajcarac sa 2:1 u gemovima, ali potom predstavnik Srbije uzima naredna tri servis-gema protivniku i zasluženo prolazi među osmoricu najboljih na ovom takmičenju.

Turnir u Bostadu (u Srbiji često poznatog i kao Baštad) ima dugu tradiciju – održava se od 1948. godine. Pripada seriji ATP 250, igra se na šljaci na otvorenom, a aktuelni šampion je Norvežanin Kasper Rud, koji je u finalu 2021. godine savladao Federika Koriju.