Đoković Garinu dozvolio samo dva gema

ATP 5. okt 202215:11 5 komentara
Novak Đoković
REUTERS/Nir Elias

Srpski teniser Novak Đoković bez muke se plasirao u drugo kolo turnira u Nur-Sultanu na kome igra prvi put u karijeri.

U svom prvom meču u prestonici Kazahstana Đoković je savladao Kristijana Garina u dva seta i pobedu je upisao rezultatom 6:1, 6:1. Meč je trajao samo 61 minut.

Samo jedan gem je Đoković prepustio Garinu u prvom setu. Napravio je srpski teniser brejk već u prvom gemu meča, a nakon toga je rivalu oduzimao poen na servis i u petom i u sedmom gemu. Prvi set je trajao samo 25 minuta.

U drugom setu je Novak prvu brejk loptu imao već u drugom gemu, ali je Garin uspeo da „ostane na nogama“ i osvoji taj gem. Do brejka Đoković u drugom setu dolazi u četvrtom gemu. Do tada je drugi set stajao već koliko i ceo prvi. Kada je napravio prvi brejk, Đoković je lako zaključio posao u drugom setu. Prvo je potvrdio brejk, zatim došao do još jednog i do situacije da svojim servisom dođe do pobede.

U drugom kolu Đokoviću će rival biti Botik van de Zandshlup.

Mečeve sa turnira u Nur-Sultanu pratite samo na kanalima Sport Kluba.