Džumhur poražen već u prvom kolu u Marseju

ATP 15. feb 202216:56 0 komentara
Damir Džumhur
Oleg Nikishin

Bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur poražen je u prvom kolu ATP turnira u Marseju.

U duelu dvojice kvalifikanata u borbi za mesto u drugom kolu bolji je od Džumhura bio Čeh Tomas Makhač koji je posle sat i 39 miuta igre slavio nakon preokreta rezultatom 1:6, 6:3, 6:1.

Džumhur je bio daleko bolji rival tokom prvog seta, ali je Čeh najavio ozbiljniju borbu spasavši tri set lopte u poslednjem gemu prvog dela meča.

Makhač je u drugom setu bio taj koji je napravio dva brejka i uspeo je da uvede meč u treći set u kome je kompletirao preokrtet.

Džumhur je u najdužem gemu seta ispustio priliku da dođe do brejka i nakon toga je na terenu praktično bio samo njegov rival koji je nanizao pet osvojenih gemova za pobedu i plasman dalje.