Federer slavio na travi Halea, ali uz 25 gemova

ATP 14. jun 202117:21 2 komentara
Ilya Ivashka, Roger Federer
Friso Gentsch/picture-alliance/dpa/AP Images

Rodžer Federer je slavio protiv Ilje Ivaške u prvom kolu ATP tunrira u Haleu 2:0. Po setovima je bilo 7:6 i 7:5.

Federer je meč dobio za sat i po, a prvi set je dobio u taj-brejku. U tom prvom setu je dozvolio Ilji Ivaški da ima dve uzastopne brejk šanse u četvrtom gemu ali se iz te situacije Švajcarac izvukao. U taj-brejku je brzo poveo 6:1 i iskoristio je tek četvrtu set loptu tako da je bilo 7:4 u tom delu meča.

U drugom setu dugo nije bilo brejk šanse do 5:4 za Federera kada je servirao Belorus. Ipak tada tu šansu Rodžer nije iskoristio, ali je u 12. gemu opet imao iste takve prilike. Tri uzastopne brejk šanse koje su bile i meč lopte je izborio Federer, a iskoristio je treću i dobio je set 7:5.

Federer, koji je peti nosilac u osmini finala igra protiv Huberta Hurkača ili Feliksa Ože Alijasima.

U ponedeljak su u Haleu pobede ostvarili i Giron protiv Pospišila, rezultat je bio 7:6 i 7:6, dok je u dva seta i Tompson dobio Altmajera. Mute je prošao dalje jer se zbog povrede posle dva seta povukao David Gofan. Bilo je 6:1 u prvom setu za Belgijanca, a u drugom je Mute bio bolji 7:5.