Krajinović protiv Karenja Buste za titulu u Hamburgu

ATP 17. jul 202115:14 > 17:488 komentara
Filip Krajinović
Daniel Bockwoldt/picture-alliance/dpa/AP Images

Filip Krajinović pobedio je Lasla Đerea u polufinalu ATP turnira u Hamburgu 2:0. Po setovima je bilo 6:4 i 6:2. Meč je trajao sat i 35 minuta. Za titulu će igrati protiv Španca Pabla Karenja Buste, koji je savladao Argentinca Federika Delbonisa 7:6(7:2), 6:3.

Prvi set u srpskom polufinalu je trajao 51 minut, a Fića Krajinović je odmah u prvom gemu napravio brejk koji je zadržao do kraja seta. Imao je Somborac još dve šanse da napravi brejk, jedna od njih je bila i na set lopti ali je ipak Đere uspeo da se u ta dva navrata izvuče. Laci je samo jednu brejk šansu imao u osmom gemu kad je bilo 4:3 za Krajinovića ali je nije iskoristio.

Laslo je imao mnogo problema sa servisom, daleko lošiji procenat ubačenog prvog servisa i čak četiri duple servis greške u prvom setu.

U drugom su tri brejka viđena u prva tri gema, a prvi je Krajinović uzeo gem na svoj servis pa je poveo 3:1. Odmah je napravio još jedan brejk pa je bilo i 5:1, a do kraja je Filip bez problema zadržao svoju prednost i došao do trijumfa.

Krajinović i Busta odmeriće snage treći put. U jedinom meču na ATP turu slavio je Srbin u polufinalu Stokholma 2019. godine 4:6, 6:3, 6:3. Pre toga igrali su na čelendžerima. Busta je bio bolji u Poznanju 2013, a Krajinović u Branušvajgu 2015. godine.

Meč za titulu u Hamburgu počinje u nedelju u 13.30 časova uz direktan prenos na Sport klub 1.