Fića imao sjajne periode protiv Mekdonalda ali ipak izgubio

ATP 23. feb 202214:39 > 14:41 0 komentara
REUTERS/Suhaib Salem

Filip Krajinović je izgubio u drugom kolu ATP turnira u Dubaiju od Makenzija Mekdonalda. Bilo je 2:0, po setovima 6:4 i 7:6, a srpski teniser je imao zaista čini se dobru šansu da prođe dalje.

Dobro je Krajinović načeo rivala jer je vodio 4:1 sa čak dva brejka viška u prvom setu. Ipak usledio je pat i Mekdonald je osvojio narednih pet gemova za osvajanje prvog seta 6:4.

Opet je Fića napravio prvi brejk u drugom setu, vodio je 3:1 pa je Mekdonald opet napravio seriju kojom je preokrenuo na 4:3. Imao je Filip novi brejk i vođstvo 5:4 ali nije uspeo da materijalizuje gem u kom je servirao za set. Potom je čak spasavao i meč lopte na svoj servis pri rezultatu 6:5 za Amerikanca, a slično je morao da radi i u taj-brejku.

Tada je Krajinović pokušavao da ostane u meču i još tri meč lopte je spasio da bi Mekenzi iskoristio tek četvrtu za 9:7 u taj-brejku.

Amerikanac će igrati sada protiv Andreja Rubljova ili protiv Sunvu Kvona.