Fonjini nakon skoro tri seta bolji od Čekinata, ispao Garin

ATP 18. apr 202220:53
Fabio Fonjini

Završen je prvi dan takmičenja na Serbia openu, a pored Aljaža Bedenea i Miomira Kecmanovića, pobede su upisali Fabio Fonjini i Holger Rune.

U poslednjem duelu dana, Fabio Fonjini je posle dva sata i 42 minuta borbe i tri odigrana seta savladao Marka Čekinata.

Slavio je šesti favorit turnira u Beogradu rezultatom 6:7, 6:2, 6:2.

Dva puta je u prvom setu Fonjini imao prednost brejka, ali je oba puta Čekinato uspevao da se vrati u igru, uz jednu spašenu set loptu, pa je na kraju i dobio prvi set u tajbrejku.

Velika borba vođena je i u drugom setu. Čekinato je spasio četiri set lopte pre nego što je Fonjini na kraju ipak uveo meč u treći set.

U trećem setu je Fonjini do brejka došao u četvrtom gemu, spasio je šest brejk lopti u sedmom i na kraju drugu meč loptu pretvorio u plasman u drugo kolo gde će snage odmeriti sa Aljažom Bedeneom.

Holger Rune eliminisao je u dva seta petog nosioca na turniru Kristijana Garina pobedom rezultatom 6:3, 6:1.