Gofan do titule u Monpeljeu

ATP 28. feb. 202117:37
Mike Owen/Getty Images

David Gofan stigao je do pete ATP titule u karijeri. U finalu turnira u Monpeljeu savladao je posle preokreta Španca Roberta Bautistu Aguta 5:7, 6:4, 6:2.

Bolje je Bautista počeo meč. U četvrtom gemu je napravio brejk i stigao do vođstva od 4:1, kasnije i 5:2. Međutim, kada je servirao za set, Gofan mu je oduzeo servis, a vrlo brzo i izjednačio na 5:5. Španca to nije poremetilo, pravi novi brejk u 12. gemu i dolazi do seta.

Gofan se brzo oporavio od šoka. Uspeo je da brejkne rivala u prvom gemu drugog seta i ispostavilo se da je to bilo dovoljno da dođe do izjednačenja. Do kraja seta nije više bila nijedna šansa za oduzimanje servisa.

U odlučujućem setu  viđena je dominacija belgijskog asa. Ponovo na startu seta dolazi do brejka, a onda u drugom gemu spašava dve brejk lopte. Poveo je 2:0, što mu je donelo veliku dozu samopouzdanja. Brejkom u sedmom gemu praktično završava posao, a tačku stavlja u osmom gemu za konačnih 6:2.

Gofan je za pobedu u Francuskoj dobio 21.655 evra i 250 poena, dok je poraženom Bautisti pripalo tačno 16 hiljada evra i 150 poena.