Još jedna velika pobeda: Siner preko Rubljova do polufinala

ATP 23. apr. 202114:30 > 14:401 komentar
REUTERS/Stoyan Nenov

Janik Siner plasirao se u polufinale turnira u Barseloni. Mladi italijanski teniser je u četvrtfinalu savladao Rusa Andreja Rubljova 6:2, 7:6 (6).

Siner je finalistu mastersa u Monte Karlu pobedio za sat i 38 minuta igre. Italijan će igrati prvo polufinale na turniru iz serije 500 u karijeri. Ujedno, sa 19 godina postao je najmlađi polufinalista Barselone još od Rafaela Nadala 2005. godine.

Dugo su trajali gemovi na početku meča. Iamo je Rubljov dve brejk lopte u drugom gemu, ali je Siner uspeo da se odbrani. Odmah je stigla ‘kazna’, pa je Italijan oduzeo servis rivalu. Velika borba vodila se u nastavku. Dugo je trajao i šesti gem, u kome je ruski teniser ponovo propustio brejk šansu. Popustila mu je koncentracija u sledećem gemu, pa je Siner napravio još jedan brejk i sigurno došao do seta.

U drugom su lakše osvajali svoje servis gemove i jedan i drugi. Sredinom seta su napravili po brejk, da bi Siner u 11. propustio tri vezane brejk lopte. Odlučivao je tajbrejk u kome je Italijan poveo 4:1. Ipak, uspeo je Rubljov da preokrene i dođe do set lopte (6:5). Nije odustajao 19. teniser sveta, uz dva mini brejka stigao je do meč lopte, koju je odmah iskoristio.

Rival u polufinalu biće mu pobednik duela Cicipas – Ože-Alijasim.