Kao u najboljim danima: Tim u polufinalu Antverpena

ATP 21. okt 202217:58
Dominik Tim
Photo by Jared C. Tilton/Getty Images

Austrijski teniser Dominik Tim plasirao se u polufinale turnira u Antverpenu.

Tim je podsetio na najbolje dane, spasio tri meč lopte u taj-brejku drugog seta protiv Huberta Hugača, prvog nosioca u Antverpenu.

Posle preokreota 3:6, 7:6,7:6 izborio je polufinale.

Austrijanac će u polufinalu igrati sa Sebastijanom Kordom, koji je za samo 52 minuta eliminisao Nišijoku prepustivši mu samo dva gema. U drugom polufinalu sastaće se Feliks Ože-Alijasim i Rišar Gaske.

Kanađanin je odigrao veoma intenzivan meč protiv Danijela Evansa. Prvi set dobio je Britanac 6:4, a meč je prelomljen definitivno u drugom setu. Nije bilo brejka, odluka je pala u taj brejku, a u njemu Ože-Alijasim je uspeo da ga dobije 7:4 i da dođe do izjednačenja u setovima. U trećem setu je rutinski odradio posao i dobio ga 6:2.

Francuski veteran Rišar Gaske u dva seta je savladao Davida Gofana. Bilo je 6:2, 7:6, a ozbiljan izazov mu sledi u vidu 10. igrača sveta.

Mečeve turnira u Antverpenu možete pratiti na kanalima Sport Kluba.