Karlović servisom slomio otpor Zapate Miralesa

ATP 13. jul 202119:32 1 komentar
Cameron Spencer/Getty Images

Sa ukupno 24 asa, Ivo Karlović je napravio preokret protiv Španca Zapate Miralesa 6:7 (5:7), 6:1, 6:4 i plasirao se u drugo kola turnira na travi u Njuportu.

Veteran iz Hrvatske, koji je u februaru napunio 42 godine, je prema očekivanju dominirao na svom početnom udarcu, ali je imao dosta muka protiv na ovom meču odličnog Španca.

povezane vesti

U prvom setu jedine dve brejk lopte imao je Zapata u drugom gemu. Kada ih nije realizovao, ušlo se u taj brejk. Hrvat je poveo 4:2 i činilo se da će sa mini-brejkom viška, dobiti ovaj deo igre. Međutim, Španac osvaja pet od narednih šest poena i stiže do vođstva u setovima.

Možda i presudni trenutak dogodio se u prvom gemu drugog seta. Zapata je propustio četiri brejk lopte, od toga tri vezane, a onda je u narednom gemu izgubio svoj servis sa nulom. Ivo je preuzeo kontrolu i lako izjednačio rezultat u setovima.

U odlučujućem setu Ivo je konstatno pritiskao rivala. Nije iskoristio tri šanse da oduzme servis rivalu u prvom i jednu u sedmom gemu. Ipak uspeo je da realizuje tek sedmu u trećem setu, povede 5:4 i onda bez izgubljenog poena na svoj servis dođe do trijumfa.

Rival za mesto u četvrtfinalu Karloviću će biti prvi nosilac Kazahstanac Bublik.