Kecmanović ispustio četvrtfinale Kordobe

ATP 25. feb 202123:05
Clive Brunskill/Getty Images

Srpski teniser Miomir Kecmanović nije uspeo da se plasira u četvrtfinale ATP turnira serije 250 u argentinskoj Kordobi, pošto je u tri seta poražen od domaćeg igrača Huana Manuela Ćerundola 6:7, 7:5, 6:2.

Kecmanović je imao dobru šansu da se plasira među osam najboljih, jer je dobio prvi set. Iako je imao 4:2 u prvom setu, može se reći da je taj deo igre na kraju „ukrao“ Argentincu. Domaći teniser je napravio dva vezana brejka i servirao za set. Međutim, Kecmanović je uzvratio brejkom, izjednačio na 5:5, a potom i izborio taj brejk. U njemu je bio ubedljiv i slavio 7:3.

U drugom setu obojica tenisera znatno su bolje čuvala servis. Bilo je brejk lopti, ali osetnija šansa za brejk ukazala se tek u 12. gemu. Kecmanović je servirao, a Argentinac došao do 0:40. Uspeo je dve set lopte da spase Kecmanović, ali treću nije i Ćerundolo je dobio taj set 7:5 za poravnanje. Ispostavilo se to kao ključni momenat meča jer 41. igrač sveta nije postojao u trećem setu i 335. na ATP listi lako je taj deo igre dobio 6:2 za prolaz u četvrtfinale.

Rival Ćerundolu za polufinale biće sedmi nosilac Tijago Monteiro.