Kecmanović u četvrtfinalu Buenos Ajresa

ATP 3. mar 202119:29 1 komentar
REUTERS/Gonzalo Fuentes

Miomir Kecmanović prošao je u četvrtfinale turnira iz serije 250 u Buenos Ajresu. Na sljaci u glavnom gradu Argentine savladao je posle preokreta Brazilca Tijaga Monteira 5:7, 6:3, 6:4. Naredni rival biće mu bolji iz meča Delbonis - Laslo Đere.

Veliku šansu propustio je Miomir u prvom setu. Pri rezultatu 4:3 stigao je do brejka i poveo 5:3. Servirao je za set. Međutim u tom trenutku njegova igra se potpuno raspala. Monteiro je stigao do brejka bez izgubljenog poena, lako osvojio svoj servis gem,  a onda novim brejkom stigao nadomak seta. Uspeo je da osvoji i četvrti vezani gem i povede 1:0.

Vratio se Miomir u drugom setu. Napravio je Kecmanović brejk u šestom gemu. Za razliku od prvog dela, sada prednost nije ispustio. Rutinski je priveo set kraju i sa 6:3 stigao do poravnanja rezultata.

Odlučujući set bolje je otvorio Monteiro. Sa brejkom viška stigao je do 3:0. Nije se Beograđanin, trenutno 42. igrač sveta predavao. Uzvratio je istom merom i izjednačio na 3:3. Nije se tu zaustavio. Novim brejkom stiže do 4:3. Do kraja je rutinski sačuvao prednost servisa i stigao do trijumfa.