Kraj i za Krajinovića koji nije imao nijednu brejk-loptu

ATP 23. sep 202114:13 > 14:23 2 komentara
Filip Krajinović
Guliver Image / xJuergenxHasenkopfx

Srpski teniser Filip Krajinović nije uspeo da se plasira u četvrtfinale ATP turnira u Nur-Sultanu, od njega je rezultatom 2:0 bio bolji Australijanac Džejms Dakvort, 65. igrač ATP liste.

On je slavio po setovima 7:6 (2), 6:3, pa će u narednom kolu turnira u Kazahstanu igrati protiv sunarodnika Džona Milmana.

ATP Nur-Sultan:

Ovo je četvrti poraz zaredom za 29-godišnjeg Somborca – u Kicbilu ga je eliminisao Riderneh, u Sinsinatiju De Minor, a na US openu Pelja.

U prvom setu duela sa Dakvortom nije bilo brejkova, spasao je srpski predstavnik tri brejk-lopte u drugom gemu, ali su posle obojica tenisera prilično lako dobijali servis-gemove. U taj-brejku Krajinović nije bio koncentrisan, Dakvort je ubrzo došao do prednosti 5:1 i praktično rešio prvi set u svoju korist.

U drugom setu Krajinović opet ne uspeva da dođe do brejk-prilika, a servis mu je rival oduzeo u trećem gemu, kao i u devetom, kada je iskoristio prvi brejk-loptu, ujedno i meč-loptu.

Turnir u Kazahstanu, „Astana Open“ pripada seriji ATP 250, a u 2020. godini osvojio ga je Australijanac Džon Milman.
Mečeve „Astana opena“ gledajte u direktnim prenosima na kanalima Sport kluba.