Krajinović preokretom do četvrtfinala Punea

ATP 4. jan 202316:42 0 komentara
Minas Panagiotakis/Getty Images

Srpski teniser Filip Krajinović plasirao se u treće kolo ATP turnira u Puneu.

Krajinović je u duelu protiv Majkla Moa opravdao ulogu šestog favorita turnira i slavio je nakon tri seta. Meč je trajao dva sata i 12 minuta, a Krajinović je slavio rezultatom 2:6, 6:3, 6:4.

Amerikanac je odlično otvorio meč, u prvih pet gemova izgubio je samo jedan, a napravio je dva brejka. Krajinović je uspeo da vrati jedan brejk, ali je odmah zatim ponovo izgubio gem na svoj servis.

Do kraja seta je srpski igrač uspeo samo da spase jednu set loptu.

Krajinović je drugi set rešio u svoju korist jednim brejkom, napravio ga je u šestom gemu, a u ovom delu meča je mnogo bolje igrao u svojim gemovima pa nije dozvolio rivalu niti jednu priliku za brejk.

I treći set je odlučen jednim brejkom. Krajinović je prvo u drugom gemu spasao dve brek lopte, a sam je meč prelomio u sedmom meču.

U desetom gemu, u kome je Filip servirao za pobedu, njegov protivnik je imao jednu brejk loptu, ali je Krajinović prebrodio krizu i uspeo da završi posao.

U četvrrtfinalu će Krajinoviću rival biti Benžamin Bonzi koji je izbacio trećeg nosioca Emila Rusuvorija u dva seta – 6:1, 7:6.