Duci ispao od 65. na svetu, Sineru derbi italijanskih bisera

ATP 20. okt. 20219:401 komentar
Dušan Lajović
Vaughn Ridley/Getty Images

Srpski teniser Dušan Lajović poražen je u osmini finala ATP turnira u belgijskom Antverpenu – od njega je rezultatom 2-1 bolji bio 26-godišnji Franuz Artur Rinderkneh.

Po setovima bilo je 6:3, 4:6, 6:2 za Francuza posle nešto manje od dva časa tenisa. Naredni protivnik za Rinderkneha biće prvi nosilac turnira Janik Siner, koji je u derbiju maldih nada italijanskog tenisa rezultatom 7:5, 6:2 posle 95 minuta bio bolji od Lorenca Muzetija.

ATP Antverpen:

Bio je ovo četvrti poraz u poslednjih pet mečeva za 33. igrača sveta, koji je u prvom kolu turnira u Antverpenu rezultatom 2:0 porazio Rišara Gaskesa.

U sredu je Lajović doboro otvorio meč i napravio brejk u prvom gemu, zatim potvrdio brejk, a potom je četvrti i šesti gem izgubio na svoj servis, pa je do brejka prednosti stigao Rinderkneh i zadržao to vođstvo za 1-0. U drugom setu igralo se bez brejka do desetog gema kada srpski teniser pravi brejk i sa 6:4 poravnava na 1-1.

Međutim, u trećem setu Lajović nije odigrao dobro. Imao je pri vođstvu 1:0 tri vezane brejk-lopte, sve tri je „ispustio“, a u narednom gemu je potom Lajović izgubio servis i meč je bio van njegove kontrole, naročito kada je Rinderkneh napravio još jedan brejk za 5:2.

Turnir u Antverpenu pripada setiji ATP 250, igra se na tvrdoj podlozi, a aktuelni šampion je Igo Imber, koji je 2020. godine u finalu bio bolji od Aleksa de Minora. Mečeve iz Antverpena pratite u direktnim prenosima samo na kanalima Sport kluba.

U četvrtfinale se plasirao i Dženson Bruksbi – Amerikanac, koji je 70. igrač ATP liste, rezultatom 6:2, 6:0 „počistio“ je Botika van de Zandšulpa iz Holandije za samo 63 minuta. Bruksbi u narendom kolu igra protiv Alehandra Davidoviča Fokine, koji je rezultatom 2-1 (4:6, 6:3, 6:3) posle preokreta bio bolji od Čileanca Kristijana Garina, 17. igrača sveta, posle 104 minuta igre u Antverpenu.