Lajović ispao od Novaka u Monpeljeu

ATP 25. feb 202116:52 2 komentara
Srđan Stevanović, Getty images

Srpski teniser Dušan Lajović nije uspeo da se plasira u četvrtfinale ATP turnira serije 250 u Monpeljeu u dva seta od Austrijanca Denisa Novaka.

Novak 102. na ATP listi savladao je 75 mesta bolje plasiranog Lajovića, koji je u Monpeljeu postavljen za trećeg nosioca. Srbin je bolje počeo, odmah napravio brejk i poveo 2:0. Međutim, Novak je posle vezao četiri gema, da bi ponovo servis protivniku uzeo Lajović i izjednačio na 4:4. Od tada su obojica uspela da sačuvaju servis i odluka je pala u taj brejku. U njemu je Lajović spasao dve set lopte, ali treću nije i Novak je dobio taj brejk 7:5 za vođstvo u setovima.

U drugom setu ponovo je Lajović napravio prvi brejk i to u najboljem mogućem trenutku za 5:3. U narednom gemu je servirao za set, ali nije stigao do set lopte pošto je izgubio servis. Potom je izgubio još naredna tri gema i na kraju je Novak došao do proboja među osam najboljih.

Rival Austrijancu u četvrtfinalu biće nemački teniser Peter Gojovčik, koji je u tri seta savladao Jiržija Veselog 6:7, 7:6, 6:3.