Lajović izbacio 4. nosioca, sjajna šansa se ukazuje

ATP 27. jul 202220:37 > 21:32 0 komentara
Dušan Lajović
Guliver Images

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u četvrtfinale turnira iz serije 250 u Kicbilu, pošto je pobedio četvrtog nosioca Aslana Karaceva sa 7:5, 6:3.

Tokom celog meča, Lajović se suočio sa samo jednom brejk loptom – strpljivo je čekao greške Rusa i napadao kada se ukaže prilika.

Duci je u šestom gemu prvog seta propustio dve brejk prilike, ali je dočekao šansu pri vođstvu 6:5: stigao do 0-40 i realizovao drugu brejk i set šansu.

U drugom setu su obojica sigurno čuvali svoje servise sve do rezultata 4:3 za Lajovića. Tada je Karacev preciznim servisom spasao jednu brejk loptu, ali srpski teniser nije odustajao, da bi sjajnim bekhendom na liniju došao i do druge brejk lopte.

Usledila je razmena, Rus je udario loptu ramom, a Lajović je bez problema odservirao za plasman u četvrtfinale.

Tamo ga čeka Filip Mišolić, debitant na ATP turnirima, koji je pobedio Dutru Silvu i Pabla Anduhara.

Lajović je obezbedio skok na ATP listi, sada je projektovan na 69. mesto.