Lajović srušio Medvedeva u Roterdamu

ATP 3. mar 202114:33 > 14:50 16 komentara
Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Dušan Lajović ostvario je veliku pobedu u prvom kolu turnira iz serije 500 u Roterdamu. Srpski as je savladao prvog nosioca i trećeg tenisera sveta Danila Medvedeva 7:6 (7:3), 6:4. Naredni rival mu je Hrvat Borna Ćorić.

U prvom setu je bilo relativno mirno do rezultata 2:2, mada je Lajović propustio tri vezane brejk prilike u četvrtom gemu. Medvedev u petom gemu uspeva da oduzme servis sprskom reprezentativcu, ali mu Dušan uzvraća istom merom i ponovo vraća set u egal.

povezane vesti

Usledio je period bez brejkova i ušlo se u taj-brejk. Dušan je odmah uspostavio kontrolu. Sa dva mini brejka je poveo 5:1 i rutinski sačuvao prednost za prednost od jednog seta.

Imao je momak iz Stare Pazove šansu da odmah brejkne Rusa u prvom gemu drugog seta. Izvukao se Rus, neutralisao dve brejk lopte. Nije to pokolebalo Lajovića. Nastavio je sa sjajnom igrom. Jedini problem je imao u četvrtom gemu kada je spasio dve brejk lopte.

Igralo se gem za gem sve do rezultata 4:4. U devetom gemu, Lajović kreće u odlučujući napad. Dolazi do dve šanse da oduzme servis trećem teniseru sveta. Prvu koristi i stiže do 5:4. U narednom gemu servira za meč i bez izgubljenog poena dolazi do jedne od najvrednijih pobeda u karijeri.

Srpski as je trijumfom pomogao Rafaelu Nadalu da sačuva drugo mesto na ATP listi. Medvedev je imao veliku priliku da prolaskom u finale Roterdama prestigne Španca i dođe do najboljeg plasmana u karijeri.

Turnir je završio i treći favorit Aleksandar Zverev. Bolji od Nemca bio je Kazahstanac Bublik u dva seta 7:5, 6:3. U oba seta Bublik je imao brejk minusa, međutim pronašao je način da se vrati i na kraju slom otpor favorizovanog Zvereva.

U preostala dva meča dnevnog programa Amerikanac Pol je bio bolji od Italijana Sonega 7:6 (9:7), 6:4, a Belgijanac Gofan savladao je ubedljivo Nemca Štrufa 6:4, 6:0.