Loš start, pa mašina! Đoković u polufinalu bolji od Hačanova

ATP 23. apr 202216:09 > 17:42
Novak Đoković
Starsrport/Serbia Open

Novak Đoković plasirao se u finale Srbija opena, pošto je savladao Karena Hačanova iz Rusije sa 4:6, 6:1, 6:2.

To je šesta Novakova pobeda u sedam međusobnih okršaja sa Hačanovom. Za 87. trofej u karijeri, Đoković će se boriti sa Andrejem Rubljovom, koji je u dva seta savladao Fabija Fonjinija.

U poslednje vreme se Novaku često događa da slabije počinje mečeve, a tako je bilo i sada. Solidna odbrana Hačanova i promašaji Đokovića za brejk već u prvom gemu.

Vesti iz tenisa:

I u trećem se Novak suočavao s brejk loptom, spasao ju je dobrim napadom, ali nije bio ni blizu brejk šanse na servis Rusa. Tako je bilo sve do rezultata 5:4 – Hačanov se malo unervozio, a Novak je izvrsnim riternom na 30-30 došao do brejk lopte.

Rus je odigrao hrabro naredni poen i završio ga forhend vinerom. Usledilo je nekoliko kvailitetnih razmena, a Hačanov je realizovao drugu set loptu – 6:4. Bio je to treći put u nizu da Đoković gubi prvi set u Beogradu.

Karen Hačanov

Našao se Novak u problemu u ranoj fazi drugog seta, na 1:1 je bilo 0-30. Međutim, tada kao da je neko probudio nekog drugog Đokovića – zaigrao je mnogo preciznije, prišao liniji i počeo da pritiska Hačanova.

Na to se nadovezalo znatno bolje čitanje protivničkog servisa, pa je Novak stigao i do prvog brejka na meču. Na krilima tog brejka, Đoković je zaigrao još agresivniji i brzo je rešio drugi set u svoju korist – 6:1.

Već na startu trećeg seta je Novak izvršio pritisak, da bi izvanrednom forhend paralelom došao i do brejk lopte. U narednom poenu je Hačanov izvrsno odservirao, Novak se istegao i lopta je jedva prešla mrežu – Rus je morao napred, a Đoković ga je pasingom prošao za brejk i 1:0.

Bilo je problema u narednom gemu, ali od 15-30 Đoković vezuje dva izvrsna servisa, da bi zatim u dugoj razmeni napao i završio poen na mreži (2:0).

Nastavio je Novak sa izvrsnom igrom, došao do nove brejk lopte, a Hačanov je izbacio bekhend u aut posle rezonskog napada – 4:1. Nije se predavao Rus, imao je 0-30 u sledećem gemu, ali je Đoković opet vezao nekoliko sjajnih udaraca, da bi završio gem bekhend paralelom.

To je bilo definitivno prelomno, pa je Novak uskoro otišao korak dalje u odnosu na prošlu godinu i plasirao se u finale.