Mađer izbacio Manarina, u sledećem kolu sa Kecmanovićem

ATP 27. sep. 202120:40
Đanluka Mađer
REUTERS/Riccardo Antimiani

Pored Miomira Kecmanovića, u ponedeljak su mesto u drugom kolu ATP turnira u Sofiji obezbedili i Benoa Per i Đanluka Mađer.

Benoa Per savladao je u dva seta Alesandra Davidoviča Fokinu – 6:4, 7:5.

Sat i 37 minuta bilo je potrebno Peru da eliminiše sedmog favorita turnira i šest pozicija bolje rangiranog rivala.

Uz dosta borbe Per je u prvom setu, uz dva brejka poveo 4:1. Uspeo je Davidovič Fokina da vrati jedan brejk i učini set zanimljivijim, ali je Francuz završio posao i poveo 1:0.

Prvi je i u drugom setu Per došao do brejka, ali je Španac na to imao odgovor te je napravio i preokrtet i poveo 4:2, ali je nakon toga dozvolio Peru nova dva brejka što ga je na kraju koštalo i poraza.

Per će u drugom kolu igrati protiv boljeg iz meča Rusuvori – Dakvort.

Turnir je završen i za šetsog nosioca Adrijana Manarina koga je savladao Đanluka Mađer u dva seta 6:3, 6:2 za samo 69 minuta igre.

Italijanu je za pobedu bilo dovoljno da u prvom setu napravi jedan, a u drugom dva brejka, a u drugom kolu igraće sa Miomirom Kecmanovićem.

Mečeva sa turnira u Sofiji pratite na kanalima Sport Kluba.