Mili je borac, ali i dalje zelen: Čekinato u drugom kolu

ATP 26. jul 20220:27 1 komentar
Mili Poljičak
Printscreen

Zanimljiv prvi dan ATP turnira u Umagu, a posebno je bio zanimljiv poslednji meč dana između iskusnog Marija Čekinata i juniorskog pobednika Vimbldona Milija Poljičaka. Italijan je slavio posle velike borbe u tri seta 6:1, 5:7, 6:2.

Juniorski pobednik Vimbldona pokazao je da već sada ima šta da pokaže na seniorskoj sceni. Ipak je naspram sebe imao iskusnog i ozbiljnog takmičara, posebno šljaci, i na kraju poraz nikako ne treba da prihvati tragično.

Karakteristično za mladog igrača Poljičak je pokazao mnogo oscilacija. Loše je ušao u meč i to je Italijan iskoristio i dobio prvi set 6:1.

A onda transformacija. Poljičak odmah pravi brejk i poveo je 2:0. Međutim, odmah ga je i izgubio i Čekinato je izjednačio na 2:2. Potom je Italijan napravio brejk, poveo 4:3, a ubrzo ga i potvrdio za 5:3. Imao je priliku da već na servis protivnika završi meč. Propustio je tri meč lopte, ali bio je smiren jer je servirao u narednom gemu za pobedu.

Međutim, mladi Hrvat mu nije dao meč lopte. Već je napravio brejk, izjednačio na 5:5, a potom i napravio preokret i dobio set 7:5. Ipak, presudilo je iskustvo Čekinata, koji je dočekao svoj trenutak u trećem setu, a onda i iskoristio umor mlađeg protivnika i relativno lako dobio set 6:2 za prolaz u drugu rundu i susret sa pobednikom meča Muzeti – Bedene.

Iznenađenje prvog dana tunira u Umagu načinio je Kolumbijac Danijel Elahi Galan Riveros, koji je u prvom kolu eliminisao Italijana Fabija Fonjinija – 6:3, 5:7, 6:3.

Drugi Italijan, Đulio Zepijeri bio je u tri seta bolji od Argentinca Pedra Kaćina, što takođe ima epitet iznenađenja – 3:6, 6:1, 6:4.

Španac Baena Karbaljes je lako, u dva seta, završio posao protiv Švajcarca Anrija Laksonena 6:4, 7:5, dok je Španac Munar bio bolji od Šveđanina Imera 4:6, 6:1, 6:4.