Najduži meč sezone, pobeda Endija Marija u spektaklu!

ATP 19. okt 202122:33 4 komentara
Endi Mari
Guliver Images

Endi Mari i Frensis Tijafo odigrali su spektakularan meč u Antverpenu, najduži ove godine u duelima na tri dobijena seta – posle tri časa i 45 minuta, slavio je Mari sa 7:6 (7-2), 6:7 (7-9), 7:6 (10-8) u duelu prve runde.

Intenzitet, kvalitet, drama, sve smo videli u Belgiji, a na kraju je Škot ostvario važnu pobedu za samopouzdanje.

U prvom setu je Tijafo dvaput servirao za set, imao i set loptu, ali se Mari vratio i onda ubedljivo dobio taj brejk. U ranijem delu sezone je Škot gubio setove na sličan način, a sada je on bio u ulozi onog koji preokreće.

Amerikanac nije odustajao i spasao je dve brejk lopte u ranoj fazi drugog seta.

Povezane vesti:

Na 6:5 je Mari spasao set loptu odličnim servisom, a u taj brejku je od 3-6 došao do 6-6 pre svega zbog grešaka Tijafoa. Sada Amerikanac ipak završava posao, na ukupno šestoj set lopti.
Tijafo prvi dolazi do brejka u trećem setu, za vođstvo 3:2, Mari pravi ribrejk, a onda spasava 15-40 u narednom gemu.

Ponovo se ušlo u taj brejk, u kojem je Mari poveo sa 5-3. Usledio je munjevit ritern Tijafoa, a ubrzo i meč lopta. Spasao ju je Endi izvrsnim servisom, što je bio početak serije sjajnih servisa na obe strane.

Ona je prekinuta kod rezultat 9:8 za Marija, a Endi drugu meč loptu koristi zahvaljujući drop šotu sa mnogo osećaja.

U drugoj rundi će Mari, koji je osvojio Antverpen 2019. godine, igrati sa Dijegom Švarcmanom iz Argentine.