Ne može mu niko ništa: Cicipas preko Sinera do finala

ATP 24. apr. 202115:10 > 15:154 komentara
Eric Gaillard, Reuters

Ne zaustavlja se Stefanos Cicipas. Grčki teniser se plasirao u finale turnira u Barseloni pošto je savladao mladog Italijana Janika Sinera 6:3, 6:3.

Za šampiona Monte Karla to je deveta uzastopna pobeda. Cicipas još nije izgubio ni set na šljaci ove sezone.

Grk će drugi put igrati finale u Barseloni – prethodno je 2018. izgubio od Rafaela Nadala.

Diktirao je ritam u prvom setu Cicipas. Bolje je servirao Grk, kontrolisao je razmene u poenima, bio je agresivniji. Već u drugom gemu je peti teniser sveta imao dve brejk lopte, ali ih nije iskoristio. Uzvratio je Siner na isti način u petom gemu, ali ni on nije realizovao svoje šanse.

Konačno je Cicipas otpor rivala slomio u osmom gemu, kada je iskoristio treću brejk loptu. Potom je bez problema dobio svoj servis gem, za prvi set.

Sigurni su bili obojica početkom drugog seta, da bi potom usledila velika borba na servis Cicipasa. Dugo je trajao četvrti gem, dve brejk lopte je imao Siner, ali je grčki teniser izjednačio na 2:2. Stigla je brzo kazna, drugi nosilac je odmah potom oduzeo servis rivalu.

Podigao je dodatno nivo igre Grk, igrao je napadački, gotovo bez greške, pa je još jednim brejkom došao do pobede i plasmana u finale.

U drugom polufinalu sastaju se Rafael Nadal i Pablo Karenjo Busta.