Neverovatan „raspad“ Alkaraza – Sineru trofej u Umagu

ATP 31. jul 202222:43 > 22:45 9 komentara
Getty Images/Shaun Botterill

Italijanski teniser Janik Siner osvojio je titulu na turniru iz serije 250 u Umagu nakon što je posle velikog preokreta pobedio branioca trofeja Karlosa Alkaraza 6:7 (5), 6:1, 6:1 za dva časa i 28 minuta igre.

Povezane vesti

Dvadesetogodišnji Siner je u Hrvatskoj došao do prvog trofeja u 2022, odnosno šestog u karijeri i rezultat u međusobnim duelima protiv Španca izjednačio na 2-2.

Italijan je, podsetimo, početkom jula savladao petog igrača sveta u osmini finala Vimbldona 3-1.

Alkaraz je prvi set dobio u taj-brejku nakon što nije bilo brejk lopte u 12 gemova, a meč je praktično prelomljen u drugom gemu drugog seta. Španac je vodio 1:0 i imao je šest brejk lopti, međutim, deseti teniser sveta se izvukao i do kraja duela apsolutno dominirao.

Siner je do kraja meča protivniku prepustio još samo jedan gem i postao je prvi teniser koji je uspeo da preokrene protiv talentovanog Španca nakon što je izgubio prvi set. Italijan je u Umagu došao do prvog trofeja u karijeri na šljaci.

Alkaraz je poražen u drugom uzastopnom finalu – prošle nedelje u odlučujućem duelu u Hamburgu poražen je od Lorenca Muzetija.