NextGen: Alkaras dremnuo, pa savladao Runea

ATP 9. nov. 202117:45
Julian Finney, Getty Images

Španski teniser Karlos Alkaras pobedom je počeo NextGen tutnit u Milanu. U prvom kolu grupe A savladao je Danca Holgera Runea 4:3 (6), 4:2, 4:0.

Snimile su kamere 32. tenisera sveta kako drema neposredno pred početak meča. Trebalo mu je vremena da se malo razbudi, pa mu je 109. igrač sa ATP liste pravio probleme u prvom setu.

Imao je Alkaras set lopte u šestom gemu, ali se izvukao Rune i obezbedio je tajbrejk. Poveo je Španac 6:4, ali je morao još malo da se pomuči kako bi završio set.

U nastavku je znatno sigurniji bio Karlos. Brejk u petom gemu obezbedio mu je drugi set. Koliko je Španac bio dominantan u trećem govori podatak da je Rune osvojio samo tri poena u sva četiri gema.

Prethodno je u grupi A pobedu ostvario i Nakašima, koji je sa 3:1 u setovima savladao Serundola.

Podsećamo, turnir u Milanu igra se po posebnim pravilima. Setovi se igraju na četiri dobijena gema, prilikom izjednačenja gem dobija igrač koji osvoji naredni poen, a od ove sezone su zagrevanja kraća, trenerima je dozvoljeno da siđu do terena, ograničen je broj medicinskih tajmauta, a pauza za toalet traje maksimum tri minuta.