ATP 19. feb 202321:45 0 komentara
Carlos Alkaraz
REUTERS/Matias Baglietto

Karlos Alkaras pobednik je ATP turnira u Buenos Ajresu.

U finalu smo uživali u duelu prvog i drugog nosioca, drugog i 12. tenisera sveta Karlosa Alkarsa i Kamerona Norija. Alkaras je slavio u dva seta, za sat i po vremena igre rezultatom 6:3, 7:5.

U prvom setu je Alkaras slomio otpor Norija u sedmom gemu u kome su viđene i prve brejk lopte, a nakon toga je nanizao još dva gema i uz novi brejk i drugu iskorištenu set loptu poveo je 1:0.

Prelomni momenat drugog seta viđen je već u drugom gemu. Alkaras je iskoristio priliku za brejk i poveo 2:0 da bi u nastavku oba igrača lako osvajala svoje servis gemove što je nagoveštavalo siguran trijumf za Španca. Ipak, Nori nije želeo tek tako da se preda. U gemu u kome je Alkaras servirao za pobedu, Nori je uspeo da izbori prve brejk lopte pa i da dođe do brejka, ali i do potvrde i izjednačenja 5:5.

Činilo se da će Nori uspeti da produži ovaj duel i uvede drugi set u tajbrejk, ali je Alkaras u najdužem gemu meča došao do nove brejk prilike koja je ujedno bila i meč lopta i time i do pobede.

Alkarasu je je ovo prva titula ove sezone, a sedma u karijeri.