Nori zakazao duel s Kordom, nada se revanšu

ATP 17. feb 20228:25 > 8:35 0 komentara
Matthew Stockman/Getty Images

Britanac Kameron Nori plasirao se u četvrtfinale turnira u Delerej Biču, pošto je savladao Nemca Oskara Otea 6:3, 7:5.

Borio se nemački teniser, ali je prvi nosilac trunira slavio posle sat i 28 minuta igre.

Meč je počeo brejkovima na obe strane. Razvijala se borba u nastavku, pretio je Ote. Ipak, Nori je novi brejk napravio u šestom gemu i to mu je bilo dovoljno da dođe do seta.

U drugom su se gemovi brzo završavali, a Nori je poveo 4:2. Ipak, situacija se zakomplikovala za Britanca u nastavku, pa je Ote vratio izgubljeno i izjednačio na 4:4. Nastojao je 13. teniser sveta da ponovo uspostavi kontrolu. Do novog brejka došao je u 11. gemu, a onda je stigao i do pobede.

Naredni protivnik biće mu Sebastijan Korda. Amerikanac je eliminisao Italijana Andreasa Sepija 7:5, 6:3.

Korda i Nori su se do sada sastajali dva puta, poslednji meč odigrali su u prvom kolu Australijan opena. Oba puta je Amerikanac slavio maksimalnim rezultatom.