Novak zaustavljen, Karacev u finalu Srbija opena

ATP 24. apr 202120:49 > 20:53 40 komentara
Novak Đoković
REUTERS/Eric Gaillard

Aslan Karacev prvi je finalsita ATP turnira u Beogradu. Rus je u polufinalu nakon tri seta i tri i po sata igre savladao najboljeg tenisera sveta Novaka Đokovića.

Karacev je na kraju slavio rezultatom 5:7, 6:4, 4:6 u duelu u kome smo videli ukupno 44 brejk lopte.

Dobro je Novak ušao u meč, uz brejk je poveo 3:0, ali je Karacev uzvratio istom merom i došao do izjednačenja, ali je nastavio istim tempom i dobili smo još jednu razemenu brejkova za novo izjednačenje – 5:5. Karacev je bio taj koji je nastavio seriju osvajanja gemova na servis rivala, treći put u setu je napravio brejk, spasao je tri brejk lopte u 12. gemu i poveo 1:0 u setovima.

Drugi set doneo je sličnu sliku – Đoković je uz brejk poveo 2:0, ali je usledila kontra Karaceva i četiri vezana osvojena gema Novakovog rivala. Nizali su se sjajni poeni, Đoković je uspeo da odgovori na isti način i veže sada on četiri gema, ali uz dva brejka i da tako nakon nekoliko sjajnih poena u poslednjem gemu drugog seta uvede meč u treći.

U odlučujućem setu vođena je velika borba, nizale su se neiskorištene brejk lopte na obe strane, ali su igrači osvajali svoje gemove. I tako do sedmog gema u kome je Karacev uspeo da slomi Novakov otpor i napravi brejk.

Do prve meč lopte Karacev je došao na Novakov servis, ali nije uspeo ni da je pretvori u pobedu i Đoković je uspeo da produži meč još malo. Imao je Đoković dve gem lopte u još jednom dugom gemu koji se igrao na razliku, a treću je pretvorio u osvojen gem.

Imao je Novak priliku da vrati brejk, ali Karacev je ipak imao snage da dođe do najveće pobede u karijeri.