Ože-Alijasim preokrenuo, Mišu čeka težak ispit u Bazelu

ATP 26. okt 202220:34 0 komentara
Sarah Stier/Getty Images

Kanadski teniser Feliks Ože-Alijasim plasirao se u drugo kolo turnira serije 500 u Bazelu gde će mu rival biti Miomir Kecmanović.

Povezane vesti

Treći nosilac je posle preokreta eliminisao domaćeg predstavnika Mark-Andrea Hislera, koji je dobio specijalnu pozivnicu organizatora, 6:7 (3), 6:4, 6:4 za dva časa i 21 minut igre.

Švajcarac je u desetom i 12. gemu prvog seta spasao po jednu brejk/set loptu, a potom je u tajbrejku sjajno odigrao na oduševljenje domaćih navijača. Ipak, deveti igrač sveta nije psihološki pao posle razočaravajućeg završetka prvog seta, nastavio je da igra bez panike, a u drugom setu ključan je bio brejk u prvom gemu.

Kanađanin je u devetom gemu drugog seta tek drugi put oduzeo servis Hisleru i potom na svoj servis bez izgubljenog poena izjednačio došao do pobede.

Kecmanović je dan ranije savladao Alehandra Davidoviča Fokinu 6:7 (5), 6:2, 6:1.

Plasman u osminu finala obezbedio je i Albert Ramos Vinjolas pobedom protiv Lorenca Musetija 1:6, 6:3, 6:4, sve bolji Holger Rune je savladao Aleksa de Minora 6:2, 7:5, a Igo Imber je pobedio Džensona Bruksbija 6:1, 6:4.

Mečeve iz Bazela gledajte na Sport Klubu uz SBB, Total TV i EON platformu.