Pokvaren hok-aj, psovke: Siner blista, ispao prvak iz 2019.

ATP 30. mar. 202121:34
Janik Siner
Photo by Matthew Stockman/Getty Images

Mladi Italijan Janik Siner plasirao se u svoj prvo masters četvrtfinale, pošto je u Majamiju savladao Emila Rusuvuorija iz Finske sa 6:3, 6:2.

Interesantan detalj dogodio se pre početka meča – sistem ’oka sokolovog’ je zakazao, pa je meč pomeren dvadesetak minuta i posle su linijske sudije obavljale posao koji se donedavno za njih i podrazumevao.

Nisu mnogo morali da rade, svega 71 minut, pošto je 19-godišnji Siner dominantno došao do pobede.

„Mnogo mi ovo znači. Prvi cilj uvek je da budem bolji svakim danom, da treniram. Onda, kada su rezultati tu, budem veoma srećan“, kaže Siner.

Za plasman u polufinale Italijan će se boriti sa Aleksandrom Bublikom, koji je u neizvesnom okršaju bio bolji od Tejlora Frica 6:7 (5-7), 6:3, 6:4.

U prvom setu Bublik je dvaput ispustio brejk viška, zatim je Amerikanac imao dve set lopte na 5:4. Na kraju je odlučivao taj brejk, u kojem je Fric realizovao drugu set loptu.

Bublik je sklon oscilacijama, ali sad je zadržao koncentraciju uprkos gubitku prvog seta. Spasao je brejk loptu u trećem gemu, a zatim napravio brejk u šestom i došao do izjendnačena. Nastavio je 23-godišnji Bublik, trenutno 44. na svetu, s dobrom igrom, pa će i on igrati svoje prvo masters četvrtfinale.

Veliku dramu videli smo u okršaju Roberta Bautiste i Džona Iznera. Spasao je Španac meč loptu i dobio vicešampiona iz 2019. godine (i šampiona iz 2018) sa 6:3, 4:6, 7:6 (9-7). Sledeći protivnik biće mu pobednik duela Danil Medvedev – Frensis Tijafo.

Svađao se Bautista s nekim u publici, dobio i upozorenje sudije zbog psovanja, što ne liči na njega, ali uspeo je da ostvari trijumf za svoje drugo četvrtfinale na Floridi. Zanimljivo, Izner je prvi put u karijeri izgubio taj brejk u Majamiju, dosad je imao skor 11-0.