Preokret i eliminacija – Đereu u dva taj brejka dva poena

ATP 21. jun 202220:12 0 komentara
Darrian Traynor/Getty Images

Laslo Đere nije uspeo da se plasira u drugo kolo turnira serije 250 na Majorki pošto je posle preokreta poražen od Nika Kirjosa 5:7, 7:6 (1), 7:6(1).

Povezane vesti

Prvi međusobni duel srpskog reprezentativca u Australijanca trajao je dva časa i 15 minuta, a Kirjos je u ključnim momentima bio mnogo opušteniji i sigurniji.

Jedini brejk u prvom setu viđen je u poslednjem, 12. gemu, kada je Đere došao do jedine šanse u tom delu meča da oduzme servis rivalu i iskoristio je. Prethodno je srpski teniser u prvom i petom gemu spasao po jednu brejk loptu.

Sličan scenario viđen je i u drugom setu, samo što je ovog puta odluka pala u taj brejku za izjednačanje na 1-1. Đere je kod vođstva 4:3 došao do šanse da Kirjosu oduzme servis, međutim, Australijanac se izvukao i potom u taj brejku protivniku prepustio samo jedan poen.

Đerea nije poljuljao lako izgubljen taj brejk, u prvom i trećem gemu odlučujućeg seta imao je po tri brejk lopte (u prvom tri vezane), međutim, nijednu nije iskoristio. Potom su usledila četiri gema, po dva sa obe strane, bez izgubljenog poena za 4:3 za Kirjosa, a duel je odlučen u taj brejku.

Autralijanac je i ovoga puta iskoristio sve što mu je Đere pružio, napravio je dva mini brejka za 3:0, potom je poveo i 5:0 i lako došao do trijumfa.

Kirjos, koji se konstantno svađao sa sudijom, će se u drugom kolu sastati sa domaćim predstavnikom, 20. igračem sveta, koji je eliminisao japanskog kvalifikanta Taro Daniela 6:5, 7:6 (4).