Preživeo kvalifikanta: Mari u osmini finala Dubaija

ATP 21. feb 202219:10 0 komentara
Francois Nel, Getty Images

Britanski teniser Endi Mari plasirao se u osminu finala turnira u Dubaiju, pošto je pobedio Australijanca Kristofera O'Konela 6:7 (4), 6:3, 7:5.

Trostruki grend slem šampion, koji je dobio specijalnu pozivinicu, slavio je protiv kvalifikanta posle dva sata i 53 minuta igre.

Vesti iz Dubaija:

Razvila se borba sredinom prvog seta. Spasao je Mari brejk loptu u petom gemu, ali je u narednom propustio tri prilike da dođe do prednosti. O’Konel je ipak napravio brejk u devetom gemu, posle čega je servirao za set. Nije Britanac dozvolio da se borba završi tu, pa je odmah vratio izgubljeno.

Odlučivao je tajbrejk, u kome je trostruki grend slem šampion poveo 3:1. Mešutim, Australijanac je do kraja preuzeo inicijativu i posle više od sat vremena dobio prvi set.

Ekspresno je Mari odgovorio, već u prvom gemu drugog seta je napravio brejk, a onda još jednom oduzeo servis rivalu za izjednačenje u setovima.

Odlučujući set doneo je ujednačenu borbu. Mari je prvi zapretio u četvrtom gemu, ali bezuspešno. Potom je O’Konel imao četiri brejk lopte u devetom gemu. Sigurniji je Mari bio posle toga, pa je u 13. gemu napravio brejk koji mu je doneo pobedu.

U narednom kolu igraće protiv boljeg iz duela Siner – Davidovič-Fokina.

Kvalifikant Taro Danijel je prošao u osminu finala. Japanac je pobedio Belgijanca Davida Gofana 6:3, 7:6 (5).

Gofan je doživeo četvrti poraz zaredom, treći u prvom kolu.

Danijel u osmini finala čeka pobednika duela Šapovalov – Fučovič.