Prvi trijumf Tima posle AO, Karacev pao u tri seta

ATP 10. mar 202116:22 0 komentara
Dominik Tim
REUTERS/Asanka Brendon Ratnayake

Dominik Tim je savladao Aslana Karaceva 2:1 u osmini finala turnira u Dohi. Austrijanac je slavio po setovima 6:7, 6:3 i 6:2.

U prvom setu nije bilo niti jedne brejk prilike, a serveri su bili toliko sigurni da u gemovima u kojima su servirali nisu dozvolili rivalu da stigne ni do 40:40. U taj-brejku je tim vodio sa čak 5:2 ali je tada pao i Karacev je dobio narednih pet poena. Taj-brejk se tavršio 7:5 za Rusa.

U drugom setu Tim pravi odmah brejk, da bi pri rezultatu 4:2 spasao dve uzastopne brejk lopte. Kada je to uradio lako je priveo set kraju 6:3.

Karacev, koji je posle Melburna 45. igrač sveta, uspeo je da odmah izgubi servis na startu trećeg seta, a još jedno mu se to desilo u petom gemu. Tim je tako vodio 5:1 kada je overio drugi brejk i dobio je set 6:2.

Tim, koji je prvi nosilac u Dohi, će u četvrtfinalu igrati sa Robertom Bautistom Agutom koji je u dva seta savladao Aleksandra Bublika.