Rubljov nastavio niz, pobede Ćorića i Cicipasa

ATP 2. mar 202119:12 > 03. mar 2021 0:20 0 komentara
Andrej Rubljov
Photo by Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Osmi teniser sveta Andrej Rubljov nastavlja s pobedama na turnirima iz serije 500, sada je na 16, pošto je na startu turnira u Roterdamu dobio Markosa Đirona iz SAD sa 7:6 (7-1), 6:3 za 78 minuta. Kasnije u toku dana Stefanos Cicipas savladao je Jegora Gerasimova sa 7:6 (7-4), 7:5, dok je Borna Ćorić bio bolji od Bostika van de Zandšulpa 6:4, 7:6 (7-4).

Rubljov je prošle sezone osvojio poslednja tri turnira iz serije 500 – Hamburg, Sankt Peterburg i Beč, a sada je blistao u taj brejku i osvojio prva tri gema drugog seta, čime je meč odlučen.

Rusa u drugoj rundi čeka Endi Mari, koji je u ponedeljak u tri seta bio bolji od Robina Hasea.

„Endi je istinska legenda, imam dobar odnos s njime, dopada mi se i kao igrač i kao osoba“, rekao je 23-godišnji Rubljov.

Gerasimov je pružio solidan otpor Cicipasu, nadoknadio je brejk zaostatka u prvom setu i držao se sve do 3-3 u taj brejku. Ipak, Grk je bio koncentrisaniji i hrabriji u finišu, pa je poveo sa 1-0.

Nije se predao Belorus, i u drugom setu je nadoknadio brejk zaostatka, ali je popustio u 12. gemu – nije realizovao dve gem lopte za novi taj brejk, a na prvoj Cicipasovoj meč lopti Gerasimov je napravio grešku – 7:6, 7:5.

Cicipasov naredni protivnik biće Hubert Hurkač, koji je Adrijana Manarina 6:3, 7:6 (8-6), uz spasene dve set lopte u drugom setu.

U poslednjem meču dana Ćorić je dobio Van de Zandšulpa 6:4, 7:6 (7-4). U prvom setu Borna je u četvrtom gemu spasao dve brejk lopte, zatim je u narednom napravio brejk i u preostala tri gema na svoj servis izgubio je zbirno tri poena.

U drugom setu ni jedan ni drugi teniser nisu došli do brejk lopte, a u taj brejku je Hrvat bio bolji i u drugoj rundi će igrati sa boljim iz duela Danila Medvedeva i Dušana Lajovića.

U derbiju prve runde Karen Hačanov savladao je Stana Vavrinku 6:4, 7:5, osvojio je Rus 11 od poslednjih 12 poena na meču i sastaće se sa Kameronom Norijem, koji je ranije bio bolji od Nikoloza Basilašvilija.

Žeremi Šardi je u francuskom okršaju pobedio Igoa Imbera 4:6, 7:6 (7-5), 7:6 (7-4) uprkos tome što je Imber servirao za meč u drugom i propustio dve meč lopte u trećem setu.