Slovencu lepo u Beogradu: Bedene u drugom kolu SO

ATP 18. apr 202214:24 > 17:05 0 komentara
Aljaž Bedene
2022 Nikola Gligic/Starsport.rs ©

Slovenački teniser Aljaž Bedene plasirao se u drugo kolo ATP turnira u Beogradu, Otvorenog prvenstva Srbije – on je u ponedeljak rezultatom 2-1 u setovima pobedio predstavnika Kazahtsana Mihaila Kukuškina.

Po gemovima bilo je 7:6 (4), 4:6, 6:3 za 164. igrača sveta posle dva časa i 40 minuta tenisa u teniskom centru „Novak“. Naredni protivnik 32-godišnjem Ljubljančaninu biće bolji iz italijanskog duela Mario Čekinato – Fabio Fonjini.

Serbia Open:

Prvi set je doneo pravi „rat“ i nekoliko „maratonskih“ gemova, ali brejka nije bilo. Ključni mini-brejk napravio je Bedene u osmom poenu taj-brejka, a potom iskoristio prvu set-loptu za 1-0.

Na startu drugog seta Bedene odmah gubi servis, a tu prednost Kukuškin „jaše“ do kraja seza i poravnava 1-1.

I u trećem setu je Bedene prvi izgubio poen na svoj servis, poveo je rival iz Kazahstana sa 3:1, ali potom Bedene osvaja pet gemova zaredom i dolazi do pobede.

ATP turnir u srpskoj prestonici održava se po šesti put – drugu godinu zaredom nakon sedmogodišnje pauze. U 2021. godini u Beogradu je slavio Mateo Beretini, koji je u finalu porazio Aslana Karaceva. Turnir se igra na otvorenom, a podloga je zemljana.