Sonego bolji od veterana, Argentinci nastavljaju u subotu

ATP 12. feb 20228:23
Lorenco Sonego
AP Photo/Tertius Pickard via Guliver

I dalje nisu poznati svi polufinalisti ATP turnira u Buenos Airesu – kiša je prekinula duel domaćih igrača Dijega Švarcmana i Fransiska Serundola u trećem setu, tako da će Italijan Lorenco Sonego svog protivnika u polufinalu dobiti tek u subotu uveče po srednjoevropskom vremenu.

Sonego, 22. igrač sveta, u petak uveče je rezultatom 6:4, 7:6 (4) savladao španskog veterana Fernanda Verdaska posle velike borbe i više od dva sata tenisa. U prvom setu viđen je jedan brejk i to u desetom gemu, iako su prethodno obojica imali brojne šanse da oduzmu rivalu servis. U drugom setu imali smo priliku da vidimo po dva brejka, a Italijan je iskoristio treću meč-loptu.

Poslednjeg polufnalistu trebalo je da nam da duel domaćih tenisera – Švarcmana i Serundola, ali je taj meč je posle dva časa i 14 minuta tenisa morao da bude prekinut zbog kiše. Zanimljivo je da su upravo Švarcman i Serundolo igrali finale prošlogodišnjeg turnira u Buenos Airesu.

U trenutku prekida rezultat je bio 1-1 u setovima i 1:1 u gemovima. Prvi deo igre dobio je Serundolo rezultatom 6:3, a drugi Švarcman sa 6:2. Organizator još nije objavio kada će duel biti nastavljen.

U petak uveče po srednjoevropskom vremenu plasman u drugo polufinale obezbedili su Norvežanin Kasper Rudi i još jedan Argenitnac – Federiko Delbonis.

Turnir u prestonici Argentine pripada seriji ATP 250, igra se na šljaci, na otvorenom, a prvo izdanje održano je još 1927. godine.