Srpski derbi u Buenos Ajresu pripao Kecmanoviću

ATP 6. mar. 20210:401 komentar
REUTERS/Henry Romero

Pobednik srpskog polufilana na ATP turniru u Buenos Ajresu je Miomir Kecmanović.

Kecmanović je u borbi za polufinale savladao Lasla Đerea u dva seta, rezultatom 6:4, 7:6 (8:8) za dva sata i 11 minuta igre.

Kecmanović je prvi došao do brejka u prvom setu, ali je već u narednom gemu istom merom odgovorio Đere. Uz veliku borbu i sledeći servis gem završen je brejkom, a to je značilo da Kecmanović vodi 5:4 i da servira za osvajanje prvog seta. Novi dug gem odigrala su dva srpska tenisera, Kecmanović je prvo spasao dve brejk lopte da bi zatim Đere spasao dve set lopte, ali je na kraju Miomir dobio prvi set.

U drugom setu razmena brejkova odmah na početku, a zatim period meča u kome su oba igrača osvajala svoje servis gemove uz neke sjajne poteze i poene i set je otišao u tajbrejk.

Đere je uspeo da spase dve meč lopte pre nego što je Kecmanović na kraju došao do pobede u dva seta.

Kecmanović će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela u kome se sastaju Dijego Švarcman i Huame Munar.