Štruf zaustavio Krajinovića u Minhenu

ATP 30. apr 202114:12 8 komentara
Getty Images/Maja Hitij

Filip Krajinović poražen je u četvrtfinalu ATP turnira u Minhenu. Od njega je u tri seta bolji bio Jan-Lenard Štruf koji je slavio rezultatom 6:4, 4:6, 7:6.

Bez brejka se, ali uz veliku borbu, igralo sve do desetog gema kada je na servisu bio Krajinović. Poveo je srpski teniser 40:0 u tom gemu da bi sve to ispustio i dozvolio Štrufu da osvoji prvi set.

Nije moglo na lak način ni u drugom setu iako je Krajinović, uz dva brejka, poveo 4:0. Usledila su tri vezana gema za Štrufa, ali je Krajinović na kraju, uz petu iskorištenu set loptu, uspeo da uvede meč u treći set.

A u trećem setu – šest brejkova, po tri na obe strane. Velika borba i neizvesnost, dve meč lopte koje je spasao Krajinović na 5:4 za Štrufa.

Imao je nakon toga, u još jednom gemu koji se igrao na razliku, Krajinović novu brejk priliku, ali je Štruf odoleo i ponoo doveo srpskog igrača da servira za opstanak u meču.

Krajinović je kroz težak gem uspeo da se izbori za tajbrejk trećeg seta.

U tajbrejku je Štruf nametnuo svoj ritam, bio je precizniji i sigurniji i iskoristio je prvu meč loptu do koje je došao za plasman u polufinale u kome ga čeka bolji iz meča Ivaška Zverev.