Đoković propuštao šanse, Runeu titula u Bersiju!

ATP 6. nov 202215:5750 komentara
Novak Đoković
Photo by Julian Finney/Getty Images

Novak Đoković izgubio je od Holgera Runea sa 3:6, 6:3, 7:5 u finalu mastersa u Parizu, pa tako ostaje na 38 masters titula u karijeri.

S druge strane, Rune je u svom četvrtom uzastopnom finalu uzeo drugu titulu, zasad najveću u karijeri, a ukupno treću.

Bilo je to popodne propuštenih prilika za Đokovića. Posle relativno lako osvojenog prvog seta, Novak je u prvom gemu drugog seta imao 0-40. Od toga je na dva poena imao izgledne situacije, jedan i skoro dobijen poen koji nije završio smečom.

Slično kao u duelu sa Cicipasom, to potpuno okreće situaciju u meču. Rune, koji je delovao umorno, odjednom se budi, i koristi niz Novakovih grešaka za brejk, da bi do kraja seta taj brejk prednosti sačuvao izvrsnim servisima i bekhendima, bez većih problema.

I u trećem setu je Đoković propustio veliku priliku. Vodio je sa 3:1 i 30-0, ali je dopustio ribrejk, i to pošto je na djusu u tom gemu opet ispustio dobijen poen.

Pri rezultatu 5:5, Novak je opet od 30-0 dozvolio brejk, ovoga puta je izgubio četiri poena u nizu. Pokušao je Đoković da se vrati u meč, i Rune je bio stegnut dok je servirao za titulu, ali je Novak propustio čak šest brejk lopti, od kojih je na većinu bio u igri, bio u razmenama.

Na kraju, posle 16 minuta, Rune je iskoristio drugu meč loptu i došao do neverovatne titule – u prvom kolu je spasao tri meč lopte i savladao Vavrinku, a onda su pali petorica top 10 igrača: Hurkač, Rubljov, Alkaraz, Ože-Alijasim i sada Đoković.

Veliki podvig 19-godišnjeg Danca, koji će sada ići u Torino kao rezerva.