ATP 9. maj 202213:22 > 13:25 0 komentara
Stan Vavrinka
Ettore Ferrari via Guliver

Trostruki grend slem šampion Stan Vavrinka ostvario je svoju pobedu od Australijan opena 2021. godine!

Vavrinka je u prvom kolu mastersa u Rimu savladao Rajlija Opelku u tri seta, po setovima 3:6, 7:5, 6:2.

Zaostatao je Švajcarac 4:2 u drugom setu protiv 211 cm visokog Amerikanca snažnog servisa, ali nije odustajao.

Uspeo je da se vrati, potom i da napravi još jedan brejk. U oba ta gema je 37-godišnji Vavrinka propuštao 0-40, ali je bio uporan i to mu se isplatilo. Uz to, pri rezultatu 5:5 je spasao čak pet brejk lopti.

Takav rasplet drugog seta uticao je na Opelku, koji je bio i pod pritiskom odbrane bodova, jer je prošle godine igrao polufinale.

U trećem setu je bilo izjednačeno do 2:2, a onda je Vavrinka vezao četiri gema za veliki trijumf, na svom trećem turniru od povratka posle povrede.

U drugoj rundi Švajcarca čeka bolji iz okršaja Đerea i Ćorića.