Veliki preokret Lajovića za drugo kolo u Buenos Ajresu

ATP 7. feb 202219:47 0 komentara
Dušan Lajović
Photo by Clive Brunskill/Getty Images

Dušan Lajović nakon preokreta je slavio u prvom kolu ATP turnira u Benos Ajresu.

Srpski teniser je nakon tri seta i preokreta bio bolji od Benoe Pera i slavio je rezultatom 6:4, 4:6, 7:6.

Razmenili su Srbin i Francuz brejkove na startu meča da bi na kraju Per rešio prvi set u svoju korist zahvaljujući brejku u petom gemu nakon koga je rutinski set priveo kraju.

U drugom setu je Lajović spasao brejk loptu u prvom gemu i poveo 4:2 nakon što je sam došao do drugog brejka na meču. Per je uspeo da uzvrati i dođe do 4:5, ali je Lajović novim brejkom došao do izjednačenja i uveo meč u treći set.

Treći set počeo je kao repriza prvog, razmenom brejkova. Per je do prednosti brejka došao u šestom gemu nakon čega je spasao brejk loptu da bi u desetom gemu trećeg seta Lajović spasao tri meč lopte pre nego što je drugu brejk loptu iskoristio i vratio se u meč pa i izborio tajbrejk trećeg seta.

Srpski igrač je u tajbrejku bio dominantan i uspeo je da napravi preokret kojim se plasirao u drugo kolo gde će se sastatati sa boljim iz duela Kuevas – Korija.

Mečeve sa turnira u Buenos Ajrseu pratite na kanalima Sport Kluba.