Zverevu druga titula u Madridu

ATP 9. maj 202121:31 > 21:42 2 komentara
Aleksander Zverev
REUTERS/Sergio Perez

Nemački teniser Aleksander Zverev drugi put u karijeri osvojio je Masters titulu u Madridu pošto je u finalu pobedio Matea Beretinija 6:7 (8), 6:4 i 6:3 za dva časa i 41 minut.

Dvadesetčetvorogodišnjem Zverevu ovo je četvrti pehar u karijeri na turnirima iz serije 1.000 – dva ima u prestonici Španije i po jedan na Orvorenom prvenstvu Italije i Rodžers kupu u Kanadi.

Nemac će ostati na šestom mestu na ATP listi sa 665 bodova manje od Stefanosa Cicipasa.

Italijan je u sedmom gemu prvog seta oduzeo servis rivalu, ali je Zverev odmah uzvratio. Beretini je u taj-brejku brzo poveo 5:0, međutim, Nemac se vratio, spasao je dve set lopte, preokrenuo na 7:6 i čak došao do šanse da osvoji prvi set. Ipak, deseti igrač sveta je uspeo da se stabilizuje i povede sa 1-0.

Nemac je bio pod pritiskom u drugom setu i sve do devetog gema nije viđena nijedna brejk lopta. Zverev je iskoristio prvu i poveo 5:4, a potom na svoj servis došao do izjednačenja 1-1.

Zverev je i u odlučujućem setu bio bolji, oduzeo je servis Beretiniju za 3:2, a potom i u poslednjem gemu za drugi trofej u 2021. Prethodno je slavio na turniru u Akapulku.

Najbolji teniseri sveta već su se preselili u Rim, gde je u nedelju počeo još jedan Masters, a na kanalima Sport Kluba iz prestnice Rima gledaćete i Novaka Đokovića.