DK: Bez iznenađenja u dublu – Amerikanci u četvrtfinalu

Davis Cup 3. feb 201818:31 > 18:34
Clive Brunskill, Getty Images

Reprezentacije Srbije završila je učešće u Dejvis kupu u osmini finala, pošto je u trećem meču u Nišu, dubl Sjedinjenih Američkih Država bio bolji 3:1 u setovima.

Američki dubl u sastavu Rajan Herison i Stiv Džonson savladao je Nikolu Milojevića i Miljana Zekića 3:1 u setovima (6:7, 6:2, 7:5, 6:4) za tri sata i sedam minuta igre. To je i treća pobeda za SAD i ona će igrati u četvrtfinalu takmičenja.

Prethodno su u petak Amerikanci zabeležili dve pobede – Sem Kveri je bio bolji od Lasla Đerea sa 3:1, a Džon Izner od Dušana Lajovića sa 3:2.

Sjajno su Milojević i Zekić počeli meč i u prvom setu slavili u taj brejku, posle velike borbe. Međutim, iskusniji i u ovom trenutku kvalitetniji Herison i Džonson su se konsolidovali od starta drugog seta i rutinskom igrom izjednačili na 1:1.

U naredna dva seta njima je bio dovoljan po jedan brejk, prvi na kraju trećeg, a drugi na startu četvrtog seta, za potpuni preokret i trijumf.

U nedelju će u mečevima bez rezultatskog značaja Dušan Lajović igrati protiv Sema Kverija, dok Lasla Đerea očekuje duel sa Džonom Iznerom.