Fića u dva seta rešio Congu

Davis Cup 21. nov 201913:04 > 13:08
Alex Pantling/Getty Images

Filip Krajinović savladao je Žoa Vilfreda Congu 2:0 po setovima 7:5 i 7:6 i tako je doneo Dejvis kup reprezentaciji Srbije prvi bod u duelu sa Francuskom.

U prvom setu nije bilo brejk prilika sve do sedmog gema kada je Krajinović imao tri vezane brejk lopte. Ipak sve ih je Francuz spasio da bi se u 11. gemu ponovila ova situacija. Opet je Conga stigao do izjednačenja, ali je dozvolio i sedmu brejk loptu srpskom igraču koji je nju iskoristio i poveo je 6:5. U 12. gemu Žo Vilfred Conga osvojio samo jedan poen pa je Filip lako overio brejk za vođstvo 1:0 u setovima.

I drugi set je Fića počeo bolje, imao je tri brejk šanse u prvom gemu koje je Žo Vilfred Conga spasio. Do kraja seta je samo jednu brejk šansu imao Conga pri rezultatu 2:2, ali se iz te situacije Krajinović izvukao.

U taj-brejku je Filip ključan mini brejk napravio kada je poveo 5:3, ali je zatim Conga uzvratio pa je bilo 5:5. Krajinović je uspeo da dođe potom do prve meč lopte koju je iskoristio i tako je dobio taj-brejk 7:5.