Šapovalov i Pospišil odveli Kanadu u finale DK

Davis Cup 23. nov 201917:30 > 17:33
Clive Brunskill/Getty Images

Dejvis kup reprezentacija Kanade plasirala se u finale završnog turnira u Madridu. To je istorijski uspeh za Kanađane pošto će to biti prvo Dejvis kup finale u kome će ta zemlja učestvovati.

Kanađani su u polufinalu eliminisali Rusiju ukupnim rezultatom 2:1, a pitanje prvog finaliste rešeno je posle uzbudljivog dubl meča.

U prvom duelu dana Andrej Rubljov je savladao Vaseka Pospišila u dva seta, 6:4, 6:4.

Već na startu duela je Rubljov napravio brejk, a zatim mirno priveo prvi deo igre kraju. I u drugom setu je Rus prvi stigao do brejka, ali je Pospišil odgovorio. Ipak, Rubljov je još jednom oduzeo servis protivniku i posle jednog časa i 27 minuta igre doneo vođstvo Rusiji.

U drugom meču dana Denis Šapovalov je savladao Karena Hačanocva posle velike borbe u tri seta, 6:4, 4.6, 6:4.

Duel je trajao jedan čas i 53 minuta, a zatim je bilo poznato da će odlučivati dubl.

Pospišil i Šapovalov su savladali Hačanova i Rubljova u tri seta, 6:3, 36, 7:6 (7:5).

Meč je trajao dva časa i šest minuta, a Kanađani će se za „Salataru“ boriti protiv pobednika drugog polufinala između Velike Britanije i Španije.